Keçi Kılı Kese faydaları tokat keçi kılı kesesi bursa kesesi

Keçi Kılı Kese faydaları tokat keçi kılı kesesi bursa kesesi

Kıl keselerin faydaları ve sağlık için vazgeçilmez noktalarını daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. Keçi kılı kese ile ilgili bilgileri de şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

Keçi Kılı Kese

Keçi kılının işlenmesi ile yapılan keçi kılı kese uzun yıllardır kullanımaktadır. Öyle ki Osmanlı hamamlarından günümüze kadar dayanan büyük bir kültür mirasıdır. Eskiden daha çok sadece hamamlarda kullanılan keçi kılı keseler artık günümüzde evlerde de tercih edilmektedir.

Keçi Kılı Kese Nasıl Kullanılır?

blank

Keçi kılı kese

Keçi kılı kese üretim ve imalat olarak saf ve katkı içermeyen şekilde üretilmektedir. Üretim esnasında ve sonrasında herhangi bir katkı içeren madde olmaması son derece önemlidir. Satın alma işleminden sonra keçi kılı kesenizi mutlaka temizlemeniz gerekir. El dokuması ile işlenen kese 40°’de yıkanabilir. Ağartıcı yada çamaşır suyu kullanmayınız. Ütülenmez. Kuru temizleme yapılamaz.

Keçi Kılı Kese Kullanım Şekli

Kese mutlaka ıslak olarak kullanılmalıdır. Yumuşatılmadan kullanılan keseler cildinize zarar verebilir. Keseyi ıslattıktan sonra hafifçe ve dairesel haraketler ile uygulayın. Daha iyi verim almak veya daha iyi temizlenmek için keseyi bastırmanıza gerek yok. Uygulama yapılan bölgedeki ölü deri yok olacak ve cildiniz yenilenecektir. Cildinizin tüm gözenekleri açılacak ve oksijen almaya başlayacaktır. Bu hem cildinizin daha genç görünmesini hemde sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Kese ile masaj yapar gibi vücudunuza uygulama yapabilirsiniz. Kese masajı ile kan dolaşımı hızlanır. Selülit eğer var ise mutlaka kese masajı yapmanız önerilmektedir. Böylece her kese masajından sonra gözle görülür bir iyileşme olacak. Kısa zaman içerisinde verimi gözler önüne serilecektir.

Tiftik Keçisi

Tiftik Keçisi

İlk kese kullanımından önce bol su ve bol sabun ile sıcak suda yıkayınız. Durulama işlemi bittikten sonra istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kese üzerinde fazladan sabun vs kalmadığını mutlaka kontrol ediniz. Cildiniz üzerinde en iyi etkiyi göstermesi için sıcak su ile kullanımı tavsiye edilmektedir. Bu sebeple hamamlarda kullanılan keseler hava sıcaklığı sebebi ile daha iyi etki gösterir. Aynı zamanda unutmayınız ki, keseler tek tip değildir. Hamamlar için olan keseler birinci kalite kıl keseler olarak geçmektedir. Aynı zamanda tokat kesesi bursa kesesi gibi üretildiği yerlere göre de isimlendirildiği olmaktadır. Bütün bunlara rağmen Türkiye’de en fazla keçi kılı dokuması yapılan ilçemiz Aydın’ın Nazilli ilçesidir. Genellikle Nazilli Bozdoğan civarlarında tüm Türkiye’den toplanan keçi kılları dokunmak üzere bu ilçelere getirilmektedir.

Keçi Kılı Kese Faydaları

Uzun yıllardır tercih edilmekte olan keçi kılından yapılan keseler son derece faydalıdır. Faydaları için başka bir bilgilendirme de tanıtım ve yazı yapacağız. Ancak genel olarak bahsetmek gerekirse şöyle anlatabiliriz. Günümüzde özellikle cildin oksijen alması çok önemli bir yer tutmaktadır. Genelde genç görünmek isteyenler ve daha dolgun bir cilde daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler var. Bu taleplerini botox dotox yaptırarak ve çok ciddi şekilde ücretler ödeyerek yerine getirmektedirler. İşte keçi kılından yapılan keselerden bu verimi direk olarak alabilirsiniz. Keçi kılı ölü deriyi söküp atar. Bu ölü deri zamanla deri kullanımının ter ve kirlenme sonucu artık dış yüzeyde kalan bölümdür. Bu bölüm ölü deri olarak adlandırılır ve insan vücuduna sadece zararı bulunmaktadır. Ölü derinin atılmasından sonra tüm cildin gözenekleri açılmaktadır. Gözenekler açıldığında doğal olarak oksijen deriye %40 oranında daha fazla nüfus etmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir